Mifare Desfire EV1 Kart - Kartlı Geçiş Sistemleri


MIFARE Desfire

desfire kartMIFARE Desfire (MF3ICD40) MIFARE Classic’e göre daha fazla donanım ve yazılım güvenlik özelliklerine sahip olup, SmartMX benzeri bir çekirdeğine dayalı şekilde 2002 yılında tanıtılmıştır. Basit bir dizin yapısı ve dosyaları sunan genel amaçlı Mifare Desfire işletim sistemi ile önceden programlanmış olarak gelir. 4 tür halinde satılmaktadır. Bir tanesi sadece Triple-DESli ve 4 Kb depolamaya sahip, diğer üçü AESlidir (2, 4 veya 8 Kb). (AES: Advanced Encryption Standard). AES varyantları CMAC gibi ek güvenlik özelliklerine sahiptir. MIFARE DESFire ISO / IEC 14443-4 ile uyumlu bir protokol kullanmaktadır. Kart çok hızlı işlemi mümkün kılan, 3DES/AES kripto hızlandırıcılı 8051 işlemcisine dayanmaktadır.

Kart ve kart okuyucu desfire terminal arasındaki maksimum okuma/yazma mesafesi 10 cmdir. Fakat gerçek mesafe okuyucu tarafından oluşturulan alan gücüne ve anten boyutuna bağlıdır.

MIFARE Desfire EV1

Daha önceden DESFire8 olarak isimlendirilen MIFARE Desfire EV1 MIFARE DESFire kartının gelişmiş versiyonu olup genel olarak geriye doğru uyumludur. 2 KB, 4 KB ve 8 KB NV-Bellek ile kullanılabilir.

Diğer Özellikler Şunlardır:

 • Rastgele ID desteği
 • 128-bit AES desteği
 • Donanım ve işletim sistemi EAL 4+ düzeyinde Common Criteria onaylıdır.

MIFARE DESFire EV1 kamuya Kasım 2006 yılında ilan edildi.

Mifare Desfire EV1 temassız akıllı kart, birkaç dönüşlü bobine bağlı ve standard ISO akıllı kartına gömülü olup NXP MF3 IC D41 tabanlıdır. Aktarım protokolü ISO 14443-4 ile uyumludur. Desfire ISO7816-4 uyumlu APDU mesaj yapısını da destekler. Bu bir temassız data ve enerji iletimidir. Pile ihtiyaç bulunmamaktadır. Desfire’ın bir üst versiyonu olan Mifare Desfire EV1 daha yüksek bir güvenlik seviyesine sahiptir. Mifare Desfire EV1 veri iletimini şifrelemek için 3DES donanım şifreleme motorunu kullanır. Kart, 28 farklı uygulama ve uygulama başına 32 dosya tutabilir. Her dosyanın boyutu Mifare Desfire EV1 gerçekten esnek ve uygun bir ürün olacak şekilde, oluşturulma anında tanımlanır. Kart sahipleri temassız uygulama tecrübesini rahatça yaşarken, aynı zamanda aynı cihazı otomatlarda, erişim kontrol sistemlerinde ve benzeri uygulamalarda kullanma imkanına sahiptirler.

 • Model : MIFARE DESFire™ Ev1
 • Frekans : 13.56MHz
 • Protokol : ISO14443A
 • EEPROM Boyutu : 4096 Byte
 • Materyal : PVC
 • Çalışma Isı Aralığı : -20 - +50
 • Boyut : 85.6 × 54 × 0.86 ( mm )

mifare desfire ev1Temel Özellikleri ve Faydaları

 • MIFARE temassız akıllı kart işlemleri için önde gelen endüstri standardıdır.
 • 10 milyondan fazla mifare okuyucu çekirdek bileşenleri ile dünya çapında geniş bir kullanıcı tabanına satılmıştır ve 1 milyardan fazla da temassız ve ikili arayüz IC satılmıştır.
 • ISO 14443A ile tam uyumlu.
 • Geleceğe dönük evrim yolu ve yol haritası – Standart arayüzü bugünün altyapısının kolaylıkla gelecekteki kart ICleri için yükseltilmesini temin eder.
 • Tutarlı ürün portföyü ve çoklu değer zincirinin her düzeyinde kaynağa sahip olma.
 • Hızlı programlama ile 2/4/8-Kbyte EEPROM.
 • Güvenli, yüksek hızda komut seti.
 • ISO / IEC 14443-4 uyarınca yüksek veri oranları: 848 Kbit /s’ye kadar.
 • Esnek dosya yapısı.
 • Donanımda açık DES/2K3DES/3K3DES/AES kripto algoritması seçeneği.
 • Gizlilik koruması.
 • Benzersiz 7 baytlık seri numarası (ISO kademeli düzey 2).
 • Veri bütünlüğü: CRC ve fiziksel katmanda bit sayımı.

Başlıca Uygulama Alanları

 • Toplu taşımada elektronik bilet sistemi
 • Yol geçiş ödeme sistemleri.
 • Havayolu biletleri
 • Erişim (Access) kontrol
 • Çoklu uygulamalar
 • Sadakat programları
 • Sosyal hizmetleri içeren e-devlet uygulamaları
 • Kapalı döngüsel mikro ödeme
 • Kartlı ödeme sistemleri
 • E-kimlik

 

Mifare Desfire EV1 bir temassız kart üzerinde birden fazla uygulamayı birleştirmek ve desteklemek isteyen çözüm geliştiriciler ve sağlayıcılar için idealdir. Hızlı ve güvenli veri iletimi, esnek bellek organizasyonu ve mevcut altyapı ile çalışabilirlik gereksinimleri ile tamamen uyumludur.

Mifare Desfire EV1 hava arabirimleri ve şifreleme yöntemlerinin her ikisi için açık küresel standartları temel almıştır. ISO / IEC 14443 A’nın tüm dört düzeyiyle uyumludur ve isteğe bağlı olarak ISO / IEC 7816-4 komutlarını kullanır.

On-chip yedekleme yönetim sistemi ve üç geçişli kimlik doğrulama özelliğiyle Mifare Desfire EV1 kartı 28 farklı uygulamayı ve kişi başına 32 dosyayı tutabilir. Her dosyanın boyutu ve erişim koşulları Mifare Desfire EV1 gerçekten esnek ve uygun bir ürün olacak şekilde, oluşturulma anında tanımlanır.

Buna ek olarak, işlem odaklı veri bütünlüğünü garanti altına alan, her dosya tipleri için bir anti-tear mekanizması mevcuttur. Mifare Desfire EV1 ile 848 Kbit/s ile veri transfer hızına erişilebilir. Çipin ana özellikleri Mifare Desfire’ın ilk evrimi olan Desfire EV1 isminde belirtilmiştir: DES yüksek güvenlik seviyesinin taahhütünü belirtir.

Mifare Desfire EV1 iletim veri güvenliğini sağlamak için bir DES, 2K3DES, 3K3DES ve AES donanım şifreleme motoru kullanır.

Mifare Desfire EV1 son kullanıcılar için birçok fayda getirir. Kart sahipleri temassız uygulama tecrübesini rahatça yaşarken, aynı zamanda aynı cihazı otomatlarda, erişim kontrol sistemlerinde ve benzeri uygulamalarda kullanma imkanına sahiptirler. Diğer bir deyişle Mifare Desfire EV1 silikon çözümü, güvenli ve güvenilir tüketici dostu sistem tasarımı sunar. 70 pF seçeneği küçük anten form faktörlerinin okuma mesafesi iyileştirmesini sağlar.

Mifare Desfire EV1 mükemmel hız dengesi, performans ve maliyet verimliliği sunar. Onun açık konsepti Yakın Alan İletişimine (NFC) dayalı akıllı kağıt bilet, anahtar fobları, mobil bilet gibi diğer medyanın gelecekteki sorunsuz entegrasyonunu sağlar. Ayrıca mevcut mifare okuyucu donanım platformu ile tam uyumludur.

temassız mifare kartMIFARE DESFire EV1 taşımacılıkta, eDevlet  veya kimlik uygulamalarda çoklu uygulamalı akıllı kart kullanmak isteyen servis sağlayıcılar için idealdir. Hızlı ve son derece güvenli veri iletimi, esnek hafıza organizasyonu ve mevcut altyapısıyla birlikte çalışabilirlik gereksinimleri için tam uyumludur.

MIFARE DESFire EV1 hem hava arayüzü hem de şifreleme yöntemleri için açık küresel standartlara dayalıdır. ISO / IEC 14443A nın tüm 4 düzeyi ile uyumludur ve opsiyonel ISO / IEC 7816-4 komutlarını kullanır.

Bir on-chip yedekleme yönetim sistemi ve karşılıklı üç geçişli kimlik doğrulama ile birlikte, bir MIFARE DESFire EV1 kartı 28 farklı uygulama ve uygulama başına 32 dosyaya kadar tutabilir. Her dosyanın boyutu Mifare Desfire EV1 gerçekten esnek ve uygun bir ürün olacak şekilde, oluşturulma anında tanımlanır.

Buna ek olarak, işlem odaklı veri bütünlüğünü garanti altına alan, her dosya tipleri için bir anti-tear mekanizması mevcuttur. Mifare Desfire EV1 ile 848 Kbit/s ile veri transfer hızına erişilebilir.

Bu cihazın temel özellikleri DESFire EV1 adıyla gösterilir: DES, veri iletimini şifrelemek için 3DES donanımlı şifreleme motorunu kullanarak yüksek düzeyli güvenliği gösterir. FIRE ise onun temassız proximity işlem piyasasında hızlı, yenilikçi, güvenilir ve güvenli bir IC olarak üstün konumunu gösterir. Bu yüzden, MIFARE DESFire EV1 son kullanıcılar için birçok fayda getirir. Kart sahipleri temassız uygulama tecrübesini rahatça yaşarken, aynı zamanda aynı cihazı otomatlarda, erişim kontrol sistemlerinde ve benzeri uygulamalarda kullanma imkanına sahiptirler. Diğer bir deyişle, MIFARE DESFire EV1 silikon çözümü güvenlik ve güvenilirlik ile birlikte geliştirilmiş tüketici dostu sistem tasarımı sunmaktadır.

MIFARE DESFire EV1 mükemmel hız dengesi, performans ve maliyet verimliliği sunar. Onun açık konsepti Yakın Alan İletişimine (NFC) dayalı akıllı kağıt bilet, anahtar fobları, mobil bilet gibi diğer medyanın gelecekteki sorunsuz entegrasyonunu sağlar. Ayrıca mevcut mifare okuyucu donanım platformu ile tam uyumludur.

 

Mifare Soyağacı

NXP Mifare temassız bilet, kart ve okuyucu çözümleri için lider açık teknoloji platformudur. 40 milyondan fazla okuyucu çekirdek bileşenleri ve 3,5 milyar akıllı kart IC satımıyla Mifare kendini kanıtlamış ve güvenilir bir teknolojidir ve dünya çapında geniş bir kullanıma sahiptir.

ISO / IEC 14443 A uluslararası standardıyla olan uyumuyla Mifare, bugünkü altyapının kolaylıkla yükseltilebileceğini taahhüt eder. Ayrıca servis sağlayıcılarının ulaşım ağlarının genişlemesini ve taksi ücretleri ödeme sistemleri, sinema ve tiyatro biletleri, sadakat programları, erişim yönetimi ve otopark gibi ek hizmetlerle entegre olmalarını sağlar. İşlemlerin toplam maliyetini de azaltır.

 

ART ELEKTRONİK ve MIFARE DESFIRE EV1 Kart Okuyucu

Biyometrik pdksnin sunduğu eşsiz özellikler şunlardır: ART Elektronik RFID mifare okuyucu altyapısını yaptığı AR-GE çalışmaları ile Desfire EV1 kart teknolojisine hazır hale getirmiştir. Firmamız ürün gamında yer alan ART-26M ve ART-63M TCP/IP mifare okuyucularımız ile usb mifare okuyucumuz ART-12U ve mobil mifare okuyucu modelimiz ART-H50M ürünlerimiz desfire EV1 ve mifare plus kart projeleri için hazır hale getirilmiştir. Aynı zamanda şu an argesi devam eden yeni RFID okuyucu modellerimiz ile de desfire EV1 kart teknolojisini çok amaçlı uygulama platformlarında destekleyeceğiz.

Bilindiği üzere NXP firması tarafından geliştirilmiş olan Mifare desfire EV1 şu an güvenlik seviyesi en yüksek olan kırılamayan ve kopyalamayan tek temassız kart teknolojisi ve bir endüstri standardıdır. Dolayısı ile yüksek güvenlik gerektiren, geçiş kontrol sistemleri ile e-bilet, puan kart, kontör kart benzeri ödeme sistemleri gibi akıllı kart uygulamalarında kullanılabilecek en güvenli temassız kart teknolojisidir. ART Elektronik, geliştirdiği erişim (Access) kontrol, PDKS sistemleri ve kampüs kart, kontör kart veya benzeri mifare kartlı ödeme sistemlerini, mifare ve desfire EV1 teknolojileri üzerine kurgulayabilmektedir. Bu noktada çoğu firmanın aksine hem yazılım hem de donanım seviyesinde projeye uygun özel geliştirmeler yapabilmekteyiz. Mifare desfire terminallerin üzerinde çalışan ve firmware olarak adlandırdığımız işletim sistemlerini de üretebilmenin verdiği yetkinliklerimiz sayesinde, donanım ve yazılım seviyelerinin tam entegre olduğu hem online hem de offline yapıda çalışabilen akıllı temassız kart sistemleri geliştirebilmekteyiz. Geliştirdiğimiz sistemlerde güvenlik ve performans kriterleri bizim için öncelikli etmenlerdir.

Ülkemizde son 10 yılda RFID akıllı kart sistemlerine olan ilgi ve ihtiyaç hızla büyümüş, günümüzde ulaşım, sağlık, finans başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaya başlamıştır, ancak bu hızlı teknolojik gelişmeler, beraberinde güvenlik sorunlarını da getirmiştir. Tam bu noktada Mifare Desfire EV1 teknolojisi önce güvenlik diyen akıllı kart uygulamaları için biçilmiş kaftandır.

ART Elektronik, Mifare Desfire EV1 kart okuyucularımız ile güvenlik seviyesi yüksek, offline ve online modlarını destekleyen çok amaçlı akıllı temassız kart uygulamaları yapmakta ve yazılım firmalarına bu noktada güvenilir donanım çözümleri sağlamaktadır.

 

Mifare Desfire EV1 kartları, desfire kart okuyucuları, desfire terminal, mobil desfire okuyucu, usb mifare desfire ev1 reader fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 573 38 89 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

< Kartlı Geçiş Sistemleri Ana Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

 

Yüz Tanıma Sistemleri

 • Yüz Tarama.
 • Yüz Tanıma Özelliği Nedir
 • Biyometrik Tanıma Sistemleri Nedir?
 • Yüz Tanıma Kullanım Alanları
 • Yüz Tanıma PDKS
 • Yüz Tanıma Parmak İzi
 • Yüz Tanıma Öğrenci Takip
 • Yüz Tanıma Üye Takip
 • Yüz Tanıma Geçiş Sistemleri
 • Yüz Tanıma Programı
 • Yüz Tanıma Sisteminin Faydaları
 • Yüz Tanıma Biyometri Biometrics
 • Yüz Tanıma Güvenlik Sistemleri
 • Yüz Tanıma Kontrol Sistemleri
 • Yüz Tanıma Görüntü Tanıma
 • Yüz Tanımalı Personel Takip Sistemi
 • Yüz Tanıma Teknolojisi
 • Yüz Tanıma Sistemi Cihazları
 • Hanvon Faceid Yüz Tanıma
 • Yüz Tanıma Fonksiyonu
 • Yüz Tanıma Yazılımı
 • Yüz Tanıma Fiyat
 • Yüz Tanıma Haberler
 • Yemekhane Kontrol Sistemleri

 • Yemekhane Kontrol
 • Yemekhane Kontrol Programı
 • Yemekhane Kontrol Otomasyonu
 • Yemekhane Takip
 • Yemekhane Parmak İzli Geçiş
 • Yemekhane Kartı
 • Yemekhane Personel Takip
 • Yemekhane Yüz Tanıma
 • Yemekhane Kartlı Geçiş
 • Yemekhane Kontrol Cihazları
 • Yemekhane Otomasyonu
 • Yemekhane Geçiş Kontrol
 • Yemekhane Turnikeli Geçiş
 • Yemekhane Yazılımı
 • Yemekhane Öğün Takip
 • Yemekhane Turnikesi
 • Yemekhane Anadolu
 • Yemekhane Fiyat
 • Yemekhane Kontör
 • Yemekhane Kredilendirme
 • Yemekhane Jetonlu Geçiş
 • Yemekhane Ücretlendirme
 • Yemekhane Kart Okuyucu
 •  

  Personel Devam Kontrol Sistemleri

 • Parmak İzli PDKS
 • PDKS Nedir?
 • Personel Devam Kontrol Maaş Hesaplama
 • Personel Devam Kontrol Turnike
 • PDKS Yazılımı
 • Personel Devam Takip
 • Parmak İzli Personel Takip
 • Personel Devam Kontrol Geçiş Sistemi
 • Kartlı PDKS
 • PDKS Kullanım Alanları *
 • Personel Devam Kontrol Sistemi Cihazları
 • Personel Devam Kontrol Yüz Tanıma
 • Personel Devam Kontrol Personel Kartı *
 • Personel Giriş Çıkış Makinası
 • Personel Giriş Çıkış Sistemleri
 • Personel Devam Kontrol Programı
 • Personel Devam Kontrol Giriş Çıkış Kontrol
 • Personel Devam Kontrol Bekçi Saati
 • Personel Devam Kontrol Bekçi Tur
 • Puantaj Cetveli *
 • Puantaj Çizelgesi
 • Puantaj Nedir
 • Personel Devam Zaman Kontrol
 • Personel Devam Zaman Kontrol Sistemleri
 • Personel Takip *
 • Personel Devam Kontrol Sistemleri
 • Personel Devam Kontrol Yemekhane
 • Personel Devam Vardiya Çizelgesi
 • Personel Devam Devamsızlık Defteri
 • Personel Devam Kontrol Fiyat
 • PDKS İzmir
 • PDKS Bursa
 • PDKS Ankara
 • Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

 • Bekçi Devriye Tur Kontrol Sistemleri
 • Akıllı Tom Kalemi
 • Bekçi Tur Programı
 • Bekçi Takip Sistemi
 • Bekçi Devriye Tur Kontrol Saatleri
 • Bekçi Tur Sistemi Fiyat
 • Parmak İzi Sistemleri

 • Parmak İzi Okuyucu
 • Parmak İzi Programı
 • Parmak İzi Sistemleri
 • Parmak İzi Tanıma
 • Parmak İzi Okuma
 • Parmak İzi PDKS
 • Parmak İzi Kilit
 • Parmak İzi Turnike
 • Parmak İzli Personel Kontrol
 • Parmak İzli Yemekhane Kontrol
 • Parmak İzi Cihazı
 • Parmak İzi Nedir
 • Parmak İzi Okuyucu Programı
 • Parmak İzi Geçiş Sistemleri
 • Parmak İzi Okuyucu Fiyat
 • Parmak İzi Sistemlerinin Avantajları
 • Parmak İzi Kapı
 • Turnike Sistemleri

 • Turnike Sistemleri
 • Turnike Kullanım Alanları
 • Turnike Çeşitleri
 • Turnike Geçiş
 • Bariyer Sistemleri
 • Geçiş Kontrol Sistemi
 • Kollu Turnike
 • Vip Turnike
 • Engelli Turnikesi
 • Boy Turnike
 • Kelebek Turnike
 • Swing Gate Turnike
 • Turnike Kartlı Geçiş
 • Cam Turnike
 • Jetonlu Turnike
 • Turnike Kapılar
 • Turnike Fiyat
 • Bariyer Sistemleri

 • Bariyer Sistemleri
 • Bariyer Sistemi
 • Otomatik Bariyer
 • Otopark Bariyer
 • Bariyer Kapı
 • Bariyer Fiyatları
 • Kollu Bariyer
 • Otopark Bariyer Sistemleri
 • Otomatik Bariyer Sistemleri
 • Bariyer Kumandası
 • Şerit Bariyer
 • Ayaklı Bariyer
 • Kartlı Geçiş Sistemleri

 • Kartlı Geçiş Sistemleri
 • Kartlı Geçiş Sistemi Nedir
 • Kartlı Geçiş Sistemi Kart Okuyucu
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)
 • Otopark Geçiş Kontrol Yönetimi Sistemi
 • Araç Takip Sistemi
 • Öğrenci Geçiş Kontrol Sistemi
 • Mifare Desfire EV1
 • NFC Yakın Alan İletişimi
 • Kartlı Geçiş Proximity Mifare Karşılaştırma
 • Kartlı Geçiş Sistemi Bariyer
 • Kartlı Geçiş Sistemi Access Kontrol
 • Kartlı Geçiş Sistemi Mifare
 • Kartlı Geçiş Sistemi Mifare Okuyucu
 • Kartlı Geçiş Sistemi Fiyatı
 • Kartlı Geçiş Avantajları Faydaları
 • Kartlı Geçiş Programı Yazılımı
 • Kartlı Geçiş Sistemi Proximity
 • Kartlı Geçiş Sistemi Kapı Yetkilendirme
 • Kartlı Geçiş Sistemi Cihazları
 • Kartlı Geçiş Sistemleri
 • Plastik Kart Basımı

 • Kart Tasarımı
 • Proximity Kart
 • Plastik Kart Yazıcı
 • Kartlı Geçiş
 • Kart Okuyucu
 • Kart Yazıcı
 • Proximity Kartı
 • Mifare Kartı
 • Akıllı Kart
 • Manyetik Kart
 • Kart Basım Sistemleri
 • Plastik Kart
 • Kart Basma Makinası
 • Proximity Kart Okuyucu
 • Proximity Kart Yazıcı
 • Kartuş
 • Şerit Ribbon
 • Kimlik Basma Makinası
 • Yaka Kartı
 • Personel Kartı
 • Ziyaretçi Kartı
 • Fatura Kartı
 • İndirim Kartı
 • Müşteri Kartı
 • Tanıtım Kartı
 • Öğrenci Kartı
 • Kimlik Kartı
 • Otel Kartı
 • Kart Örnekleri
 • Kart Aksesuarları
 • Kart Klips
 • Yaka Kartlıkları
 • Boyun Yaka Askı İpi
 • Yaka Kart Koruyucuları
 • Şeffaf Kart Koruma Poşeti
 • Yoyo
 • Kart Basım Fiyatı